Wyspy Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka to archipelag znajdujący się u zachodnich wybrzeży Afryki. Tworzy go 10 głównych wysp oraz 8 małych wysepek. 500-kilometrowa odległość od lądu głównego jest czynnikiem, z powodu którego wyspy posiadają wiele endemicznych gatunków roślin oraz zwierząt.

Wyspy Zielonego Przylądka znajdują się w strefie klimatu tropikalnego. Średnia temperatura wynosi od 24 st. C w styczniu i lutym do 29 - we wrześniu. Średnie roczne opady wynoszą 68,4 mm; najbardziej deszczowym miesiącem jest wrzesień - 33,6 mm, natomiast najbardziej suche miesiące to kwiecień - lipiec, kiedy to wciągu każdego z nich spada mniej niż jeden milimetr deszczu na metr kwadratowy.

Suchy klimat Wysp jest łagodzony przez otaczający je Atlantyk.

Państwo znajdujące się na Wyspach Zielonego Przylądka, to Republika Zielonego Przylądka. Początkowo niezamieszkane wyspy, zostały odkryte przez Portugalczyków w XV wieku. Państwo uzyskało niepodległość w 1975.2013-07-03 Nasze wypowiedzi na portalu Onet

Szanowni Państwo! Dnia 03.07.2013 r. na portalu Onet w artykule: "Wielka wyprzedaż apartamentów za granicą", ukazały się nasze wypowiedzi dotyczące trendów w inwestowaniu na rynkach nieruchomości w krajach basenu Morza Śródziemnego.


Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach na naszej stronie i w naszej ofercie, wpisz swój email w poniższe pole i naciśnij 'OK' :
Wykonanie strony - kursy komputerowe anscom.pl, 2005-2012