Słowenia - prawo

 

Od maja 2004 roku Słowenia jest pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej, wraz z jej wstąpieniem do UE otworzyły się możliwości dla innych obywateli UE, USA, OECD aby kupić tu nieruchomość.

 

Proces zakupu nieruchomości odbywa się tu zazwyczaj szybko, łatwo i prosto. Jeżeli nie kupujecie działki rolnej wasza transakcja może zostać zamknięta w przeciągu tygodnia. W przypadku działki rolnej potrwa to miesiąc dłużej.

 

 

Zazwyczaj wymagany jest zadatek w wysokości 10% aby zabezpieczyć nieruchomość. Zwykle płacony jest on na warunkach umowy przedwstępnej, która określa podstawowe warunki zakupu i warunki pod jakimi zadatek jest płacony, a mianowicie w przypadku kiedy sprzedający wycofa się z jakiegokolwiek powodu ze sprzedaży zgodnie z prawem słoweńskim zostanie wam zwrócony w podwójnej wysokości. Jeżeli wy zrezygnujecie wtedy sprzedający zachowa te 10%. Tak więc inaczej niż na przykład w Wlk. Brytanii w Słowenii w zasadzie nie występuje tzw. "gazumping" (podbijanie ceny przez innych zainteresowanych, mimo że sprzedawca przyjął ustną deklaracje zakupu).

Na tym etapie będziemy potrzebowali kopię twojego paszportu, wtedy złożymy wniosek o nadaniu ci numeru podatkowego jak również numeru EMSO, oba wymagane są do sfinalizowania zakupu. To wszystko potrwa ok. tygodnia.

Następnie rekomendujemy ci skorzystanie z usług prawnika w celu sprawdzenia dokumentacji i informacji związanych z własnością. Współpracujemy z prawnikiem, który posługuje się językiem angielskim, który był kiedyś agentem nieruchomości i zna na wskroś cały proces zakupu.

 

Teraz możecie wrócić do domu i macie dwie możliwości, możecie przyjechać znowu żeby osobiście podpisać wszystkie dokumenty i zapłacić całość ceny albo udzielić prawnikowi pełnomocnictwa i zakup może zostać przeprowadzony bez waszej obecności.

 

My upewnimy się że cała dokumentacja została uzyskana, sprawdzona i zatwierdzona zanim zostanie dokonana ostateczna wpłata.

 

Dobrze jest otworzyć konto w lokalnym banku, pozwoli ci to płacić rachunki itp. kiedy cię tu nie ma, konto może zostać otwarte tego samego dnia i wymaga tylko twojego paszportu.

 

Koszty dodatkowe związane z zakupem nieruchomości w Słowenii:

- Prowizja agencji 3% ceny, nie mniej niż 2000 €

- Koszty obsługi prawnej +- €1000

- Tłumaczenie jeśli wymagane +- €200

Spełnij swoje marzenia

Jak
działamy?

Baza ofert

Starannie budujemy
bazę ofert

Wybór ofert

Doradzamy
w wyborze oferty

Transakcje

Pomagamy
w przeprowadzeniu transakcji

Zarządzanie nieruchomościami

Wspieramy
zarządzanie nieruchomościami

Napisz do nas

Skąd się o nas dowiedziałeś?

Wyrażam zgodę na rejestrowanie moich danych osobowych, które będą wykorzystywane wyłącznie w ramach świadczonych usług oraz przetwarzane zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Więcej informacji znajduje się w zakładce RODO.
Trwa wysyłanie...