Posiadłość marzeń na wybrzeżu - nieruchomości w Chorwacji i Czarnogórze

Posiadłość marzeń na wybrzeżu - nieruchomości w Chorwacji i Czarnogórze

Kto kiedyś nie marzył o tym, by zamieszkać gdzieś na wybrzeżu, rozkoszować się każdego dnia pięknym widokiem na lazurowe morze, czuć na skórze ciepło słońca wysoko stojącego na niebie przez większą część roku. Realizacja fantazji o byciu właścicielem stylowej posiadłości z kamienia lub luksusowego apartamentu jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy kupić nieruchomość w Chorwacji lub Czarnogórze.

Chorwacja - atrakcyjny punkt dla turystów i... inwestorów

Położona nad Morzem Adriatyckim Chorwacja rokrocznie przyciąga wielu turystów, a ostatnimi czasy także osoby pragnące zakupić nieruchomość nad wybrzeżem. Tych pierwszych uwodzą ciepłe wody, śródziemnomorski klimat, przepiękne krajobrazy, starożytne zabytki i przepyszna kuchnia; drugich atrakcyjne ceny nieruchomości oraz minimum formalności do załatwienia. Dziś, by stać się właścicielem urokliwej posiadłości lub nowoczesnego apartamentu w Splicie, Vodice na wyspie Krk, Pag czy Murter nie trzeba dysponować bardzo zasobnym portfelem ani uzyskiwać obywatelstwa chorwackiego, bowiem procedury kupna-sprzedaży zostały bardzo uproszczone dla obywateli krajów UE.

Czarnogóra - nieznana perła Bałkanów

Niewielki, acz niezwykle malowniczy kraj graniczący z Chorwacją, Bośnią i Hercegowiną, Serbią, Kosowem oraz Albanią z roku na rok zyskuje popularność wśród turystów i zagranicznych inwestorów. Czarnogóra urzeka bogactwem przyrodniczym i licznymi zabytkami pamiętającymi czasy Imperium Rzymskiego, nie dziwi zatem, że jest tak chętnie odwiedzana przez obcokrajowców i że coraz więcej z nich myśli o pozostaniu w tym mającym wiele do zaoferowania kraju na stałe. Jeśli chodzi o procedury nabycia położonej nad wybrzeżem nieruchomości w Czarnogórze, to nie są one zbyt skomplikowane, gdyż rząd, chcąc przeciągnąć zagraniczny kapitał, zreformował system podatkowy i politykę komunalną. Wziąwszy pod uwagę to oraz fakt, że ceny posiadłości są naprawdę konkurencyjne, warto poważnie rozważyć kupno domu i apartamentu w Czarnogórze.

Kupno posiadłości nad wybrzeżem adriatyckim? To się opłaca!

Dlaczego lepiej zainwestować pieniądze w dom, willę, apartament czy nawet ziemię gdzieś na bałkańskim wybrzeżu aniżeli nad Bałtykiem? Gdyż ceny posiadłości w Chorwacji i Czarnogórze są takie same, a niejednokrotnie znacznie niższe niż oferty w Polsce. Co więcej, inwestując w nieruchomość w popularnym miejscu turystycznym można wykreować dodatkowe źródło dochodu przynoszące stabilny zysk - wystarczy tylko zdecydować się na wynajem/dzierżawę kupionego apartamentu lub domku letnikom.

Napisz do nas

Skąd się o nas dowiedziałeś?

Wyrażam zgodę na rejestrowanie moich danych osobowych, które będą wykorzystywane wyłącznie w ramach świadczonych usług oraz przetwarzane zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Więcej informacji znajduje się w zakładce RODO.
Trwa wysyłanie...