Chorwacja: nieruchomości nad morzem kuszą swoją ceną

Chorwacja: nieruchomości nad morzem kuszą swoją ceną

A gdyby tak kupić dom lub apartament z widokiem na morze? W końcu jest to doskonała inwestycja na przyszłość". W ostatnim czasie wielu Polaków pomyślało o w ten sposób i zadecydowało się zainwestować w rynek nieruchomości. I, co ciekawe, nie były to bynajmniej wille położone nad Bałtykiem, lecz w słonecznej Chorwacji, która od wielu lat kusi nabywców atrakcyjnymi cenami.

Chorwacki boom

Niewielka, bo licząca zaledwie 56 594 km² - czyli tyle, ile w przybliżeniu wynosi łącznie powierzchnia województwa wielkopolskiego i lubelskiego - bałkańska republika po wejściu do Unii Europejskiej w 2013 roku stała się prawdziwym hitem wśród zagranicznych inwestorów. Przygotowując się do włączenia do Wspólnoty Chorwacja znacznie złagodziła ustawodawstwo dotyczące nabywania nieruchomości przez obcokrajowców, by pobudzić nieco gospodarkę i przyciągnąć zewnętrzny kapitał. Obecnie każdy, kto posiada nieco gotówki i pochodzi z kraju, z którym Chorwacja podpisała porozumienie o wzajemnych stosunkach, może stać się właścicielem pięknej willi, apartamentu czy tradycyjnego domu kamiennego w stylu dalmackim.

Dom w Splicie w kuszącej cenie? Czemu nie!

Choć od wstąpienia Chorwacji do UE minęło trochę czasu i ceny nieco wzrosły, to na rynku wciąż można znaleźć kuszące oferty. Do wyboru są zarówno nieco starsze domy, jak i nowoczesne apartamenty ulokowane na słonecznym wybrzeżu lub jednej z malowniczych wysp. Najdroższe są zdecydowanie luksusowe posiadłości z basenami znajdujące się w pierwszej linii zabudowy od morza w popularnych kurortach turystycznych - tu ceny sięgają nawet kilku milionów euro. Ale już za dwupokojowy, klimatyzowany apartament położony na górzystej wysepce w środkowej Dalmacji wyspie Brač trzeba zapłacić 54 000€, natomiast za wyremontowany, kamienny domek zlokalizowany na wyspie Murter w pobliżu chorwackiego Parku Narodowego Kornati 105 000€, zatem są to kwoty porównywalne, a nawet niższe jak ceny ofert nieruchomości, jakie można znaleźć w Polsce.

Nieruchomość w Chorwacji - naprawdę warto!

Jak widać, by stać się właścicielem domu lub apartamentu w pięknej bałkańskiej republice nie trzeba być milionerem. Zakup nieruchomości w okazyjnej cenie to doskonała lokata kapitału. Warto rozważyć zwłaszcza kupno nieruchomości pod wynajem w jednej z popularnych miejscowości turystycznych, wtedy można liczyć nie tylko na szybki zwrot inwestycji ale i zyskać dodatkowe źródło dochodu.

Napisz do nas

Skąd się o nas dowiedziałeś?

Wyrażam zgodę na rejestrowanie moich danych osobowych, które będą wykorzystywane wyłącznie w ramach świadczonych usług oraz przetwarzane zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Więcej informacji znajduje się w zakładce RODO.
Trwa wysyłanie...