PÓŁWYSEP ISTRIA

 

Istria jest to półwysep w południowej Europie, w północnej części Morza Adriatyckiego. W większości należy do Republiki Chorwacji. Główne miasta to Pula, Koper, Rovinj, Pazin i Poreč. Czysta woda, małe i duże zatoki, skaliste lub żwirowe wybrzeże zatoki Kvarner i Istrii to właściwie jedna wielka plaża. Romantyczne porty rybackie oraz śródziemnomorska roślinność, dające dużo cienia lasy sosnowe i piniowe stwarzają idealne warunki odpoczynku.

Istria graniczy ze Słowenią i ma granicę na morzu z Włochami. Ten półwysep jest najbardziej popularnym celem wakacji w Chorwacji dla zagranicznych turystów. W Umag i Porec znajduj się najlepsze ośrodki turystyczne i kurorty w Chorwacji. Większość gości przyjeżdża samochodem, ale istnieje również możliwość przylotu samolotem do Puli. Na Istrię jest również łatwo się dostać z Triestu lub lotniska w Wenecji, liniami lotniczymi takimi jak Ryanair, Easyjet.

Napisz do nas

Skąd się o nas dowiedziałeś?

Wyrażam zgodę na rejestrowanie moich danych osobowych, które będą wykorzystywane wyłącznie w ramach świadczonych usług oraz przetwarzane zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Więcej informacji znajduje się w zakładce RODO.
Trwa wysyłanie...