Najnowsze trendy na rynku nieruchomości

Najnowsze trendy na rynku nieruchomości

Kryzys gospodarczy na świecie powoli przechodzi w zapomnienie, co widać na wielu rynkach, zwłaszcza tych dotyczących sprzedaży mieszkań. Coraz chętniej kupujemy nowe nieruchomości w Polsce, ale także nieruchomości za granicą. Deweloperzy zachęcają ciekawą i bogatą ofertą dopiero co powstających lokali.
Bez znaczenia, czy chcielibyśmy posiadać własny kąt w urokliwej Chorwacji czy słoneczny apartament w Czarnogórze, a może jednak marzy nam się własne mieszkanie w Polsce. Być może teraz zaczyna się najlepszy okres na podjęcie decyzji o kupnie. Ceny nieruchomości nie wzrastają drastycznie, jak miało to miejsce w ciągu ostatnich lat. Można spotkać optymalne stawki za mieszkanie dwupokojowe w centrum większych miast. Zarówno w nowym budownictwie, jak i na rynku wtórnym.
Jeszcze lepiej prezentuje się sytuacja w nieruchomościach zagranicznych. Za równowartość wspomnianego mieszkania z dwoma pokojami, możemy kupić elegancki apartament bądź przytulny dom nad Morzem Adriatyckim, Śródziemnomorskim czy też w malowniczej górskiej okolicy austriackich bądź słoweńskich Alp. Wybór jest duży, a wiele biur nieruchomości nieustannie go poszerza, wprowadzając kolejne, ciekawe oferty. Jeśli nie chcemy przeprowadzać się na stałe poza teren Polski, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nabyć mieszkanie bądź dom i stworzyć w ten sposób miejsce letnich wycieczek oraz wypoczynku. Możemy także wynająć nieruchomość turystom, przez co szybko zwrócą się nam poniesione koszty zakupu.
Wracając jednak do polskiego rynku mieszkań i domów, od niedawna można zauważyć nowy kierunek w wybieraniu miejsca naszego lokum. W ciągu ostatnich lat panowała tendencja do wyprowadzki z miast, szukania ciekawych ofert deweloperskich na przedmieściach bądź w okolicznych miasteczkach czy na wsi. Polacy chcieli uciec od miejskiego zgiełku, jednocześnie nie rezygnując z pracy w większych miejscowościach. Stąd dużą popularnością cieszyły się domy bądź mieszkania w okolicy, gdzie panowała cisza oraz spokój, ale jednocześnie można było w miarę szybko przemieścić się do centrum. Obecnie mamy do czynienia z odwrotem od tego trendu. Utrudniona komunikacja, wiele godzin stania w korku, długi czas dojazdu do pracy oraz daleka droga do miejskich atrakcji takich jak kino czy restauracje sprawiło, że ponownie zatęskniliśmy za miastami i szukamy mieszkań w miarę blisko od centrum. Musimy się jednak liczyć z tym, że ceny takich nieruchomości będą o wiele wyższe od domów wybudowanych na uboczu. Z drugiej strony zaoszczędzimy na dojazdach, które jak wiadomo, mogą generować wysokie koszty.

Napisz do nas

Skąd się o nas dowiedziałeś?

Wyrażam zgodę na przechowywanie oraz przetwarzanie moich danych osobowych, również w celach marketingowych, przez firmę Greg-Consulting, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883). Oświadczam, że zostałem poinformowany, że podanie moich danych osobowych ma charakter dobrowolny oraz że przysługuje mi prawo wglądu do nich, jak również możliwość ich poprawiania.*
Trwa wysyłanie...